Odos puoselėjimas šaltuoju metų laiku

Odai būtina nuolatinė priežiūra. Ja reikia rūpintis visais metų laikais, tačiau žiemą, kuomet oras vėsus, pučia stiprūs ir šalti vėjai, odai reikia skirti dar daugiau dėmesio ir priežiūros. Dauguma žmonių, žiemą kenčia ne tik nuolatinį veido raudonį, tačiau taip pat juos kamuoja išsausėjusi rankų, kūno bei veido oda. Tai ganai dažnas reiškinys, todėl ši problema aktuali daugeliui.

Visi puikai žino, jog šaltuoju metų laiku, odai itin svarbus drėkinimas, tačiau vien drėkinimo nepakanka. Reikia atlikti ir kitas procedūras, norint, kad oda būtu skaisti ir jaunatviška. Štai keletas efektyvių patarimų, padėsiančių puoselėti savo odą šaltuoju metų laiku.

  • Apsauga. Labai svarbu šaltuoju sezonu mūvėti pirštines, šaliką, taip pat kepurę, taip oda apsaugoma nuo šalto vėjo, lietaus ir sniego. Pučiant itin stipriam vėjui, rekomenduojama veidą apsaugoti šaliku, taip šaltas vėjas mažiau pakenks odai.
  • Šiltas vanduo. Žiemą, malonu pasilepinti karštoje vonioje ar nusiprausti po karštu dušu. Vis dėlto, kai prausiamas tik veidas ar rankos, rekomenduojama jas plauti ne karštu, o šiltu arba vos drungnu vandeniu. Tokiu būdu oda ne taip išsausėja ir nepraranda reikiamos drėgmės.
  • Dermatologo konsultacija. Šaltuoju metu ir ne tik, rekomenduojama pasikonsultuoti su savo dermatologu. Jis patars ir padės rasti tinkamiausius sprendimus, siekiant išsaugoti odos spindesį ir grožį. Priklausomai nuo odos tipo, reikalinga skirtinga priežiūra, todėl dermatologas tinkamai įvertins kokia priežiūra tinkamiausias jūsų odai bei rekomenduos tinkamas priemones ir kitus būdus padėsiančius turėti nepriekaištingą odą.
  • Drėkinimas. Rekomenduojama naudoti drėkinamuosius kremus ir įvairius losjonus. Reikia atkreipti dėmesį, jog drėkinamieji kremai ir losjonai, kurie naudojami vasaros metu, ne visuomet tinka ir šaltajam sezonui. Vasariniai kremai paprastai kuriami vandens pagrindu ir neapsunkina odos, tačiau žiemai reikia rinktis tokius produktus, kurių sudėtyje būtų aliejų. Aliejai suteikia apsauginį sluoksnį ir ilgiau išlaiko drėgmę. Taigi, įsigyjant drėkinamąjį kremą šaltajam sezonui, reikia gerai perskaityti ir išanalizuoti jo sudėtį ir rinktis tokį, kuriame būtų natūralių aliejų. Be to, rekomenduojama drėkinti odą po kiekvieno plovimo.
  • Oro drėkintuvas. Paprastai, šaltuoju sezonu patalpose įjungiamas šildymas, kuris sausina orą. Dėl šios priežasties, rekomenduojama pasirūpinti, kad namuose, arba bent jau viename kambaryje, kuriame praleidžiama daugiausiai laiko, būtų oro drėkintuvas. Taip apsaugosite namus nuo sauso oro, o taip pat ir savo odą, nuo papildomų odos sausinimo veiksnių.
  • Drėgmė iš vidaus. Odą būtina drėkinti ne tik išoriškai, tačiau ir iš vidaus. Nors daugiau skysčių organizmas reikalauja šiltuoju sezonu, to nereikėtų pamiršt ir žiemą. Vanduo organizmui labai svarbus visais metų laikais. Kai šalta, geriama daug arbatų, karštos kavos ar kitų karštų gėrimų, tačiau nereikia pamiršti ir tiesiog paprasto vandens. Jį paskaninti galima citrina, jei labai šalta, vanduo gali būti šiltas. Svarbu, jog būtų gaunama pakankamai drėgmės.
  • Natūralios, drėkinamosios kaukės. Natūralūs produktai visuomet naudingi, rekomenduojama pasigaminti veido kaukių, kurios saugos odą net šalčiausiu metu. Natūraliais drėkikliais laikomas medus, natūralus jogurtas, bananai, alijošius, avokadas, alyvuogių aliejus, kokosų aliejus. Sumaišykite mėgiamus produktus ir palaikykite juos ant odos bent 15 minučių.

Nėra šimtaprocentinės apsaugos, tačiau suderinus visus anksčiau minėtus dalykus ir intensyvią priežiūrą, oda tikrai taps sveikesnė, apsaugota ir praras mažiau drėgmės. Tereikia nepamiršti ja pasirūpinti. Tam reikia visai nedaug, vos kelėtos minučių per dieną. Atliekant visas procedūras ir intensyviai drėkinant odą, galėsite pamiršti apie nemalonų odos tempimo jausmą.