Odos apsauga

Oda, tai vienas svarbiausių aspektų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Visos nori švytinčios, lygios ir gražios odos. Tačiau ar pakankamai ja rūpinamasi? Dažnai nelieka laiko net būtiniausioms procedūroms, o ką jau kalbėti apie odos lepinimą ir panašiai. Odos priežiūra labai svarbi, tinkamai ja rūpinantis galima išvengti įvairių odos ligų, netgi odos vėžio, taip pat išsausėjimo, galima sulėtinti odos senėjimo procesus ir kt.

Oda rūpintis ir ją saugoti yra būtina. Juk oda atlieka svarbiausią funkcija, ji saugo mūsų kūną. Taigi, turime saugoti ir ją. Visai nebūtina odos priežiūrai skirti marias laiko, pakanka vos kelėto minučių ir odos puoselėjimo ritualai tampa įprasti, kaip ir dantų valymasis. Žemiau pateikiami keletas būdų, padėsiančių tinkamai pasirūpinti savo oda ir apsaugoti ją nuo įvairių aplinkos veiksnių.

  • Apsauga nuo saulės. Daugybę kartų teko girdėti, jog odą apsaugoti nuo saulės būtina. Tai lemia keletas veiksnių, UV spinduliai, gali pridaryti nemenkos žalos. Pirmiausiai jie gali sukelti odos vėžį, skatinti raukšlių, senatvinių dėmių, strazdanų atsiradimą, bei pakeisti odos spalvą. Neveltui nuolat kartojama, jog būtina naudoti apsaugines priemones. Jos gali padėti apsisaugoti nuo šių veiksnių ir išlaikyti odą gražią ir gyvybingą. Be apsauginių priemonių, patariama dėvėti skrybėlę, ilgai nebūti saulėje, nuolat drėkinti odą. Taip pat, nevertėtų piktnaudžiauti ir soliariumais, jie taip pat kenkia odai ir laikui bėgant oda atrodo labai prastai.
  • Sustiprinta asmeninė apsauga. Odą veikia bakterijos ir mikrobai, jų išvengti gana sunku. Tačiau kartais kai kurių bakterijų ar galimų mikrobų išvengti gana paprasta. Tereikia atidžiai stebėti savo daiktus, taip pat kas liečiasi prie jūsų odos ir ką liečiate jūs. Moterys mėgsta savo lūpų dažais ar balzamais dalintis su draugėmis. Vis dėlto, to daryti nerekomenduojama, reikia išsaugoti asmeninę erdvę. Taip išvengiama nepageidaujamų ligų. Taip pat nerekomenduojama dažnai liesti veido rankomis, ant jų nuolat kaupiasi bakterijos ir mikrobai, todėl liečiant veidą, jos perkeliamos ir ten. Net ir dažnas rankų plovimas ne visiškai apsaugo nuo bakterijų ir mikrobų.
  • Drėkinimas. Nors tai kartojama gana dažnai, tačiau vanduo yra būtinas. Jis svarbus ne tik odai, tačiau ir visam kūnui. Norint išsaugoti odos švytėjimą ir apsaugoti ją nuo išsausėjimo, reikia išgerti pakankamai vandens. Taip pat būtina odą drėkinti ir kitomis priemonėmis, tokiomis kaip drėkinamieji kremai, losjonai ir kt. Tik pakankamai sudrėkinta oda atrodys gyvybingai ir sveikai.
  • Švara. Būtina prausti odą, kruopščiai nuvalyti makiažą, naudoti prausiklius. Dažnai po dienos darbų arba vakarėlių, nėra jėgų nusivalyti makiažą, tačiau miegoti nenusivalius makiažo, nerekomenduojama. Žinoma, kad ir kaip tai svarbu, ne visuomet pavyksta laikytis visų taisyklių. Būtent dėl to, odą reikia palepinti valančiomis kaukėmis, šveitiklaiais, prausikliais. Retkarčiais rekomenduojama pamasažuoti veido odą, taip pat teigiamai odą veikia ir viso kūno masažai. Naudojant šveitiklius, rekomenduojama jų netrinti labai stipriai, kad oda nebūtų sudirginta.

Odos apsauga labai svarbi. Graži ir spindinti oda yra svarbus gražios ir pasitikinčios savimi moters bruožas. Ne visuomet yra pakankamai laiko įvairioms procedūroms, tačiau kartais jos trunka visai neilgai. Todėl, reguliariai rūpinantis savo oda ir atliekant būtiniausias procedūras, bei naudojant būtiniausias priemones, oda atrodys spindinti, sveika, gyvybinga ir jaunatviška. Oda, tai lyg moters vizitinė kortelė, todėl ja rūpintis ypač svarbu. Beje, vyrai taip pat neturėtų pamiršti rūpintis oda, nes moterims patinka, kuomet vyrai gali pasigirti ne tik materialiais dalykais, tačiau ir švara. Švara ir malonus kvapas lygiai taip pat svarbūs kaip ir visi kiti dalykai.