Kategorija: Oda

Maistas mums yra gyvybiškai svarbus, todėl kasdien turime gauti įvairių maistinių medžiagų ir mineralų, kad būtume sveiki ir stiprūs. Lygiai taip pat, maistas suryja didžiąją dalį mūsų pajamų, nes maisto produktų kainos vis kyla. Kaip su tuo kovoti? Kaip tvarkytis su turimu biudžetu ir neišleisti per daug? Deja, kainų kilimas priklauso ne nuo mūsų. Tai lemia ne tik politiniai veiksniai tačiau taip pat ir didėjančios logistikos paslaugų kainos, degalų kainos, ekonominiai veiksniai ir pan. Ką galime padaryti? Dėl kainų mažėjimo vargu ar galime ką nors padaryti, tačiau galime susitvarkyti su turimais finansais ir maistui neišleisti per daug.

Prekių sąrašas

Dažnai tokius sąrašus turi vyrai, kad nepamirštų kiek ir kokių produktų nupirkti. Taip pat, tokius sąrašus pamename iš vaikystės, kuomet mamos surašydavo ką reikia nupirkti. Reikiamų prekių sąrašas yra labai naudingas ir efektyvus dalykas. Turint sąrašą, lengviau atsispirsime pagundai įsigyti nereikalingų produktų, kurie tik padidina išlaidas. Svarbu susirašyti visus reikalingus produktus, kad būtų galima neiti apsipirkti bent keletą dienų. Taip sutaupome ne tik savo laiko, bet dažai ir pinigų, nes atėję nusipirkti vos vieno produkto, dažnai išeiname su pilnu krepšiu. Turėdami aiškų sąrašą, įsigysime tik tai kas yra būtina.

Savaitės planas

Kai kurie susidėlioja savaitės meniu, taip palengvindami apsipirkinėjimą. Be to, turint aiškų savaitės meniu, susidėliojame pirkinius taip, jog visų produktų pakaktų norimiems patiekalams paruošti. Išties, toks plano susidarymas padeda nemažai sutaupyti. Perkami tikslūs produktai, reikalingi vienam ar kitam patiekalui, todėl galime būti tikri, kad produktai neliks nesuvartoti ir jų nereikės išmesti. Turint savaitės meniu, galima teisingai planuoti savo mitybą ir maitintis sveikiau, tai padeda jaustis žvaliau, turime daugiau energijos.

Didesni kiekiai

Žinant tikslų produktų sąrašą, rekomenduojame pirkti didesnius kiekius, nes dažnai daugiau yra pigiau, bent jau taip linksniuoja reklaminės akcijos. Tiesa, kartais didesni kiekiai visai nereikalingi, nepavyksta suvartoti visko, todėl tenka išmesti tam tikrus nesunaudotus produktus, nes baigiasi jų galiojimo laikas. Visgi, žinant, jog vienų ar kitų produktų reikės daugiau, rekomenduojama imti didesnes pakuotes, ypač jei tai ilgai negendantys produktai. Reikia nepamiršti ir to, kad didesni kiekiai reikalauja daugiau vietos, todėl jei virtuvė nėra didelė, verčiau rinktis mažesnius kiekius, kuriuos tikrai suvartosite, o jiems pasibaigus galėsite įsigyti dar.

Būdami alkani perkame daugiau

Verčiau neiti apsipirkti tada kai esame alkani. Mūsų akys mato produktus, todėl atrodo, kad norime visko. Tokiais atvejais, prisiperkame akivaizdžiai per daug prekių, kurių vėliau nesuvartojame, tačiau joms išleidžiame nemažai pinigų. Norint išleisti mažiau, verčiau pirmiausia pavalgyti ir tik tada eiti apsipirkti, na o jei ketinate ruošti pietus ar vakarienę ir apsipirkti einate alkani, tuomet verčiau apsipirkti eikite su produktų sąrašu .

Maisto produktai yra tos prekės, kurios būtinos ir neišvengiamos, todėl bet kuriuo atveju, turime nusistatyti savo biudžetą būtent maistui. Net ir kylant maisto kainoms, nevertėtų rinktis pigiausių produktų, nes jie nėra maistingi ir nežinome iš kokių medžiagų jie gaminami. Todėl, norint apsaugoti save, verčiau palaukti įvairių akcijų ir tik tuomet įsigyti geresnės kokybės produktus pigiau. Akcijų metu, galima rasti gana gerų pasiūlymų ir sutaupyti nemažai pinigų, tačiau reikia būti akyliems, kartais akcijos tai tik akių dūmimas ir prekės kainuoja tiek pat ar net brangiau nei jos kainuoja įprastai. Todėl neapsigaukite. Na, o pasikliaujant minėtais patarimais, apsilankymas parduotuvėje neturėtų būti itin nedraugiškas piniginei.

Oda

Dauguma žmonių su akne kovoja ne tik paauglystėje. Deja šis nemalonus dalykas persekioja daugelį net ir perkopus pilnametystę. Priežasčių, sukeliančių spuoguotumą yra gana nemažai, be to, tai labai priklauso nuo organizmo, odos tipo, mitybos, genų ir kitų dalykų. Yra begalė priemonių padedančių kovoti su šia problema, tačiau toli gražu ne visos priemonės yra efektyvios. Vis dėlto, nors spuogai atrodo tikrai nepatraukliai ir sukelia daug problemų, tai ženklas, jog savimi rūpinamės per mažai.

Daugelis merginų ir vaikinų, savo išvaizdai skiria tikrai daug dėmesio, tačiau spuogų atsikratyti vis tiek nepavyksta. Tokiu atveju, reikia ieškoti kitų būdų, kurie galėtų padėti atsikratyti šios problemos. Ne kartą yra girdėta, jog geriausios priemonės slypi gamtoje ir yra natūralios, taigi pirmiausia reikėtų išmėginti būtent natūralias priemones, o dar tiksliau, natūralius eterinius aliejus. Eteriniai aliejai turi kur kas daugiau gerų savybių nei atrodo. Žinoma, eterinius aliejus reikia rinktis atsakingai ir prisiminti, kad norint atsikratyti spuogų veido srityje, reikia naudoti tik kokybiškus aliejus, kurie nepakenktų odai. Efektyviausi aliejai, padedantys gydyti aknę yra:

Arbatmedžio aliejus. Šis aliejus puikiai tinka aknė gydymui, nes turi antibakterinių savybių. Tai priemonė, pasižyminti priešuždegiminiu bei priešgrybeliniu poveikiu. Sumažinimas patinimas, bei pašalinamos bakterijos, sukeliančios spuogus. Arbatmedžio aliejus gana stipri priemonė, todėl patariama jį skiesti su simondsijų aliejumi ir užtepti ant probleminės vietos.

Levandų aliejus. Levandų eterinis aliejus, mėgiamas ne tik dėl to, jog padeda kovoti su akne, bet ir dėl kitų puikių savybių bei malonaus aromato. Levandų aliejus mažina skausmą, bei taip pat kaip ir arbatmedžio aliejus, pasižymi antibakteriniu poveikiu. Levandų aliejus gali šiek tiek sausinti odą, todėl rekomenduojama, kelis lašus aliejaus įlašinti į veido drėkiklį, ir tokiu mišiniu palepinti odą.

Raudonėlių aliejus. Tai dar vienas aliejus, kuris puikiai veikia naudojamas su kitais eteriniais aliejais. Galima naudoti ir vieną patį, tačiau nedideliais kiekiais, priešingu atveju jis gali sudirginti odą. Kelis lašus raudonėlių aliejaus galima įlašinti į įprastini losjoną.

Citrinų aliejus. Padeda pašalinti esamus spuogelius pakankamai greitai, bei atstato natūralų odos balansą. Užtepus ant odos citrinų aliejaus, patartina vengti saulės, taip apsisaugosite nuo odos blukimo.

Kokosų aliejus. Kokosų aliejus, tai stebuklinga priemonė, gelbstinti įvairiose situacijose. Spuogeliai – ne išimtis. Tereikia patepti spuogelį arba probleminę odos sritį aliejumi ir palaikyti. Jei oda linkusi į riebumą, tuomet aliejų reikia naudoti saikingai.

Nors eteriniai aliejai paprastai naudojami ne Agnei gydyti, šiai problemai jie taip pat puikiai tinka. Žinoma, reikia įsitikinti, jog nesate alergiški vieniems ar kitiems aliejams. Savo oda reikia rūpintis nuolat, be to, reikia derinti mitybą ir gerti daug vandens. Būtent teisinga mityba yra vienas iš pagrindinių būdų, padedančių kovoti su spuogais. Nors tai girdėta jau daug kartų, visgi reikia savo racione nuolat turėti daržovių, vaisių, žuvies. Vengti saldumynų, angliavandenių, greito maisto produktų. Būtina nepamiršti vandens, geriant pakankamai vandens, odai neleidžiama išsausėti, todėl oda spindi ir atrodo sveikai. Eteriniai aliejai taip pat prisideda prie odos bei grožio puoselėjimo, todėl, net jei prieš tai apie eterinius aliejus buvote kitokios nuomonės, vertėtų juos išmėginti būtent spuogeliams gydyti. Na, o jei minėtos priemonės bei sveika mityba nepadeda pasiekti norimų rezultatų ir visam laikui atsikratyti spuogų, tuomet rekomenduojama konsultuotis su dermatologu ir ieškoti kitų šios problemos sprendimo būdų.

Informacija parengta bendradarbiaujant su http://alfalainaa.fi/

Oda Patarimai Veidas

Masāža ir daudzveidīga. Dažādas metodes joprojām var veikt citu, ķermeņa daļa uz masāžām. Masāža ir viens no labākajiem relaksācijas metodes. Īpaši jauki, ja masāža tiek veikta pēc smagas darba dienas – prestamos en linea. Tad jūs varat atpūsties, aizmirst rūpes un visi sliktas domas tramdīt prom. Masāžas speciālistiem īsā laika periodā palīdz cilvēkiem atgūt un ļauj izbaudīt mirkli. Tāpēc, ka masāža ir atšķirīgs, jūs varat izvēlēties tie visvairāk relaksējoša vai terapeitisko ieguvumu. Populārākās ir ķermeņa masāžas, bet īpaši patika ar sievietēm – prestamos en linea – sejas masāžu.

Sejas masāža ne tikai atslābina sejas muskuļus, ameliorates ādu, bet arī atjaunot. Jā, jā, masāža var palīdzēt atjaunot un pietiek ar tikai dažas minūtes dienā. Protams, daži no visvairāk patīkamu masāžu veic cita persona, tad tas var būt brīvākas, bet sejas masāža var veikt un tas pats, jums vienkārši ir jāzina dažas metodes. Sejas masāžas ne tikai atjaunot, bet arī palīdzēs atvairīt grumbas, kā arī veido ovāla seja. Papildus visām šīm labajām īpašībām, sejas masāžas ir arī noderīga:

 • Nervu sistēma;
 • Muskuļu sistēma;
 • Asinsrites sistēmas;
 • Limfātiskā sistēma.

Tas ir īpaši svarīgi, lai mūsu organismā, un tas vēl nav viss labas lietas, kas iegūti, izmantojot sejas masāžu. Ar īpašas metodes par katru dienu, lai apmācītu muskuļus sejas un masēt tos, jūs varat sasniegt lieliskus rezultātus, piemēram:

 • Wrinkle samazināšanās;
 • Stangrinamos savītušas ādu;
 • Apakšējā zods, kas ir problēma daudzām sievietēm;
 • Mazāk pietūkums un sejas pietūkums.

Acīmredzot, sejas masāža ieguvumi ir milzīgs. Turklāt, sejas masāžas īpaši mīl slavenību, kas pat ir personīgi masieri, kas veic piemērotāko sejas un pilna ķermeņa masāžas. Sejas masāža ieguvumi zināms gadsimtiem ilgi, bet šajās dienās šīs masāžas kļūst aizvien populārāka, un masāžas saloni piesaistīt vairāk un vairāk sieviešu klientiem. Labā ziņa ir tā, ka šīs masāžas ir ne tikai piemērots sieviešu dzimuma personām, viņi var baudīt lielo vīriešiem. Un šeit nav kauns, tāpat kā izgatavoti pilna ķermeņa masāža vīriešiem un sievietēm, sejas masāžas tiek veiktas arī abiem dzimumiem – prestamos sin aval. Masāža var veikt jebkurā vecumā. Un labākais no visiem, to var izdarīt mājās. Mājās šie masāžas ieteicams no rīta vai vakarā, no rīta un masāžas uzlabo asinsriti un sagatavo seju dienas, ja masāžas tiek veiktas vakarā, tie palīdz ādai atpūsties pēc grūti un aizņemts dienā.

Masāža var izmantot dažādas eļļas, losjoni ir labi iesūcas ādā un ir vēl efektīvāka masāža, turklāt āda ir baro. Šīs masāžas ir īpaši ieteicams ziemā, kad āda kļūst dehidrētu un ir zaudējusi savu mirdzumu. Masāžas un dažādas eļļas dos jūsu sejas dabisko mirdzumu un izskatīsies iecirtīgs. Spilgti un spīdošs seja katrai sievietei, kā arī cilvēku un vēlmju. Galu galā, āda var pateikt ļoti daudz.

Tiem, kas nav pietiekami daudz naudas, lai masāžas saloni, ieteicams veikt sejas masāžu tikai mājās. Nu, tie, kuri var atļauties šāda veida rituālu, jūs varat izvēlēties no dažādiem masāžas saloniem piedāvā proti sejas masāža. Tāpat bieži vien ir izvēle ne vienu, bet vairākas atšķirīgas sejas masāža ar specifisku to būtiskajām sekām. Brīvu plūsmu padomu par to, kā veikt sejas masāžu mājās, lai jūs varat apskatīt dažādus video vai tikai lasīt informatīvi raksti, mācot, kā to izdarīt. Pārskats par padomu, šķiet, ka masāža, lai padarītu ļoti vienkārša, un turklāt, tas aizņem ļoti maz laika, kas nozīmē, ka masāža var darīt visu sevi mīlošs sieviete, un self-gādīga cilvēks.

Oda Veidas

Medus, jau nuo seno puikiai pažįstamas produktas iš gamtos. Jis puikiai tinka gydyti įvairias sveikatos problemas, turi antibakterinių savybių, puikiai tinka virusinių ligų profilaktikai bei gydymui, be to stiprina imuninę sistemą bei palaiko viso kūno gyvybingumą. Priešingai nei cukrus, medus yra sveikas ir gali būti naudojamas arbatai, kavai saldinti, taip pat dedamas į pyragus, kepinius, patiekalus, taip pat gali būti naudojamas ir kaip įvairių padažų sudedamoji dalis. Tai išties puiki priemonė, kurios panaudojimas labai platus. Įprastai, medus naudojamas maistui. Jis pasižymi saldžiu ir sodriu skoniu, yra geltonos spalvos, o skaniausias šviežias. Bto, jog tai puikus produktas, kurį noriai skanauja daugelis žmonių, medus puikiai tinka ir įvairioms grožio procedūroms ir yra itin mėgiamas moterų. Tiems ir toms, kurie medaus savo grožiui puoselėti dar nebandė, pateikiama keletas patarimų, kaip panaudoti medų, kad jis padėtų jaustis žavesniems.

Pagalba nuo spuogų. Su šia problema susiduria išties nemažai žmonių. Taip pat, yra begalė priemonių padedančių su šia problema kovoti, deja ne visos priemonės yra veiksmingos, arba tiesiog ne visi turi galimybę jas įsigyti. Turint medaus, su spuogeliais kovoti labai paprasta. Tereikia nedidelį kiekį medaus užtepti ant probleminių vietų ir palaikyti maždaug 10-15min., po to kruopščiai nuplauti šiltu vandeniu. Medus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl puiki tinka spuogams gydyti.

Puikus drėkiklis. Medus (forbrugslån) pasižymi drėkinamosiomis, raminamosiomis savybėmis. Kartą per savaitę rekomenduojama palepinti veido ir kaklo odą medaus kauke. Medų galima naudoti vieną arba sumaišyti jį su kitomis pasirinktomis priemonėmis ir mėgautis švelnia bei skaisčia oda.

Puikus plaukų kondicionierius. Minkštinamosios bei drėkinamosios medaus savybės, leidžia medumi palepinti plaukus ir medų naudoti kaip plaukų kondicionierių. Be to, medus suteikia plaukams spindesio. Rekomenduojama medų sumaišyti su alyvuogių aliejumi ir šiuo mišiniu ištepti plaukus. Galima mišinį laikyti per naktį, o neturint daug laiko, patartina palaikyti bent valandą, po to įprastai ištrinkti plaukus. Poveikis akivaizdus, plaukia tampa švelnūs ir žvilgantys.

Šviesesni plaukai. Medus turi ir šviesinamąjį poveikį, todėl tinka naudoti ir kaip natūralią plaukų šviesinimo priemonę. Žinoma, tamsių plaukų medumi pašviesinti tikrai nepavyks, tačiau šviesiaplaukės gali drąsiai mėgautis medaus kaukėmis ir džiaugtis keliais tonais šviesesniais plaukais arba šviesesnėmis sruogomis. Galima į medų įmaišyti kelis šaukštelius cinamono, taip bus pasiektas geresnis rezultatas. Norint pamatyti pasikeitimus, patartina tokiu mišiniu reguliariai palepinti plaukus.

Švelnios lūpos. Medumi galima lepinti ne tik veidą, plaukus, tačiau ir lūpas. Su medumi galima pasidaryti puikų lūpų šveitiklį. Tereikia šiek tiek medaus, rudojo cukraus, bei keleto lašų citrinos sulčių. Šiuo mišiniu reikia švelniai pamasažuoti lūpas, palaikyti apie 5minutes, ir krupščiai nuplauti šiltu vandeniu. Lūpos – rki – tampa švelnios ir pamaitintos.

Stipresni nagai. Medumi galima palepinti ir nagus. Rekomenduojama medų sumaišyti su šaukšteliu obuolių acto, tokį mišinį užtepti ant nagų ir šiek tiek palaikyti. Reguliariai mėgaujantis tokia procedūra nagai sutvirtėja ir mažiau skilinėja, bei greičiau auga.

Akivaizdu, jog medaus nauda išties didžiulė. Čia aprašyti tik keletas grožio receptų, kurie padeda džiaugtis stipresniais nagais, plaukais bei skaistesne oda. Tai priemonė, kuri daug nekainuoja, tačiau jos panaudojimas labai platus, tai reiškia, jog viena priemonė atstoja galybę kitų priemonių, tačiau užima labai mažai vietos Vertėtų paminėti ir tai, jog grožio procedūroms reikia rinktis tik natūralų, tikrą bičių medų. Prekybos centruose dažnai parduodamas ne itin natūralus produktas, todėl reikėtų tikro medaus ieškoti turguje arba tam tikrose prekybos vietose, kuriose galima įsigyti natūralių ir tikrų produktų. Medus, tikras pagalbininkas virtuvėje – billig lån, puoselėjant grožį ir išlaikant gyvybingumą!

Grožio triukai Oda Patarimai Veidas

Kokosų aliejus ne tik maloniai kvepia, tačiau ir turi stebuklingų galių, puoselėjant sveikatą ir grožį. Turbūt daugeliui moterų teko išbandyti įvairiausias kosmetikos ir grožio priemones, žadančias stulbinantį rezultatą , tačiau iš tiesų žadėto rezultato nebuvo, nes visa tai tik reklaminis triukas ir pinigai išleisti veltui pikalaina. Norint rasti tinkamas priemones odai ir grožiui, tenka jų išbandyti daug ir įvairių. Dažnai rezultatas nedžiugina, arba žadėtas poveikis matomas tik iš dalies.

Šiandien grožio priemonių pasirinkimas didžiulis, begalė gamintojų siūlo savo produkciją ir tvirtina, jog ji pati geriausia ir efektyviausia. Deja, taip būna ne visuomet. Jau daug kartų patikrinta tiesa rodo tai, jog geriausios ir efektyviausios priemonės yra natūralios. Įvairūs gaminiai kartais suteikia norimą rezultatą, tačiau jie paprastai kainuoja gana nemažai. Norinčioms puikaus rezultato už prieinamą kainą, rekomenduojama išbandyti kokosų aliejų. Tai universalus produktas, turintis galybę panaudojimo būdų. Kokosų aliejus puiki priemonė plaukų ir odos puoselėjimui. Plaukai tampa žvilgantys, stiprūs ir greičiau auga. Kalbant apie gerąsias savybes odai, jų taip pat nemažai.

Kokosų aliejus pasižymi drėkinančiomis savybėmis, todėl puikiai tinka turinčioms sausą, pleiskanoti linkusią odą. Nors aliejus yra riebus, įsigėręs į odą nepalieką riebalų, priešingai oda tampa sudrėkinta ir švelni. Reikia paminėti tik tai, jog į odą kokosų aliejus geriasi ilgiau nei drėkinamieji kremai, tačiau įsigėręs daro stebuklus. Teigiama, jog kuosų aliejus yra ir jaunystės šaltinis, bei stabdo senėjimo procesus, raukšlių atsiradimą. Vis dėlto, turinčioms riebią veido odą, aliejumi piktnaudžiauti nevertėtų. Riebiai odai reikia ypatingos priežiūros, aliejus gali užkimšti poras, dėl to gali atsirasti nepageidaujamų spuogelių. Tačiau, naudojamas kartais ir nedideliais kiekiais, aliejus tikrai nepakenks, taigi retkarčiais veido odą kokosų aliejumi gali palepinti ir riebios odos savininkės.

Kokosų aliejus gali būti naudojamas ir kaip apsauga nuo saulės, jis suminkština odą, bei apsaugo nuo UV spindulių. Kokosų aliejumi galima tepti visą kūną. Oda tampa minkšta, švelni ir maloniai kvepia. Kokosų aliejus ypač tinka kojoms, juo pateptos kojos tampa spindinčios ir glotnios. Šio aliejaus sudėtyje gausu vitamino E, dėl to jis dažnai naudojamas masažams, bei įvairioms SPA procedūroms. Rinktis kokosų aliejų masažui naudinga, masažo metu kūnas ir oda ne tik atsipalaiduoja, tačiau prisigeria naudingų aliejaus savybių, todėl oda akivaizdžiai atgaivinama, tampa švelnesnė, gyvybingesnė, o malonus aromatas leidžia visiškai atsipalaiduoti. Be jau minėtų savybių, kokosų aliejus taip pat pasižymi ir priešuždegiminiu poveikiu, juo galima patepti mažas odos žaizdeles, patinimą, sumušimus. Jaučiamas raminamasis poveikis, žaizdelės greičiau gyja. Taigi, kokosų aliejus gali atstoti ir įvairius gelius, naudojamus medicinoje. Kokosų aliejumi galima gydyti ir dermatitą, bei egzemas, teigiama, jog jis naikina ir pėdų, bei nagų grybelį. Gali būti tepamas ant odos po vabzdžių įkandimų.

Tai itin efektyvi ir puiki priemonė, kuri turėtų atsirasti kiekvienos moters grožio spintelėje. Turint šį aliejų, jį galima panaudoti ne tik odos spindesiui, tačiau ir plaukų priežiūrai koroton laina, odos problemų gydymui, bei kitiems grožio ritualams. Naudojančios kokosų aliejų, teigia, jog tai nepakeičiama priemonė, kuri visuomet yra grožio ritualų sąraše. Žinant, kad tai priemonė, kurią galima panaudoti įvairiais skirtingais būdais, labai rekomenduojama ją įsigyti. Be to, galima sutaupyti daug vietos, nes priemonė atstoja daugelį kitų. Aliejus ne veltui šitaip liaupsinamas ir mėgiamas net įnoringiausių moterų. Norint pasijusti ypatinga, reikia visai nedaug.

Oda

Odai būtina nuolatinė priežiūra. Ja reikia rūpintis visais metų laikais, tačiau žiemą, kuomet oras vėsus, pučia stiprūs ir šalti vėjai, odai reikia skirti dar daugiau dėmesio ir priežiūros. Dauguma žmonių, žiemą kenčia ne tik nuolatinį veido raudonį, tačiau taip pat juos kamuoja išsausėjusi rankų, kūno bei veido oda. Tai ganai dažnas reiškinys, todėl ši problema aktuali daugeliui.

Visi puikai žino, jog šaltuoju metų laiku, odai itin svarbus drėkinimas, tačiau vien drėkinimo nepakanka. Reikia atlikti ir kitas procedūras, norint, kad oda būtu skaisti ir jaunatviška. Štai keletas efektyvių patarimų, padėsiančių puoselėti savo odą šaltuoju metų laiku.

 • Apsauga. Labai svarbu šaltuoju sezonu mūvėti pirštines, šaliką, taip pat kepurę, taip oda apsaugoma nuo šalto vėjo, lietaus ir sniego. Pučiant itin stipriam vėjui, rekomenduojama veidą apsaugoti šaliku, taip šaltas vėjas mažiau pakenks odai.
 • Šiltas vanduo. Žiemą, malonu pasilepinti karštoje vonioje ar nusiprausti po karštu dušu. Vis dėlto, kai prausiamas tik veidas ar rankos, rekomenduojama jas plauti ne karštu, o šiltu arba vos drungnu vandeniu. Tokiu būdu oda ne taip išsausėja ir nepraranda reikiamos drėgmės.
 • Dermatologo konsultacija. Šaltuoju metu ir ne tik, rekomenduojama pasikonsultuoti su savo dermatologu. Jis patars ir padės rasti tinkamiausius sprendimus, siekiant išsaugoti odos spindesį ir grožį. Priklausomai nuo odos tipo, reikalinga skirtinga priežiūra, todėl dermatologas tinkamai įvertins kokia priežiūra tinkamiausias jūsų odai bei rekomenduos tinkamas priemones ir kitus būdus padėsiančius turėti nepriekaištingą odą.
 • Drėkinimas. Rekomenduojama naudoti drėkinamuosius kremus ir įvairius losjonus. Reikia atkreipti dėmesį, jog drėkinamieji kremai ir losjonai, kurie naudojami vasaros metu, ne visuomet tinka ir šaltajam sezonui. Vasariniai kremai paprastai kuriami vandens pagrindu ir neapsunkina odos, tačiau žiemai reikia rinktis tokius produktus, kurių sudėtyje būtų aliejų. Aliejai suteikia apsauginį sluoksnį ir ilgiau išlaiko drėgmę. Taigi, įsigyjant drėkinamąjį kremą šaltajam sezonui, reikia gerai perskaityti ir išanalizuoti jo sudėtį ir rinktis tokį, kuriame būtų natūralių aliejų. Be to, rekomenduojama drėkinti odą po kiekvieno plovimo.
 • Oro drėkintuvas. Paprastai, šaltuoju sezonu patalpose įjungiamas šildymas, kuris sausina orą. Dėl šios priežasties, rekomenduojama pasirūpinti, kad namuose, arba bent jau viename kambaryje, kuriame praleidžiama daugiausiai laiko, būtų oro drėkintuvas. Taip apsaugosite namus nuo sauso oro, o taip pat ir savo odą, nuo papildomų odos sausinimo veiksnių.
 • Drėgmė iš vidaus. Odą būtina drėkinti ne tik išoriškai, tačiau ir iš vidaus. Nors daugiau skysčių organizmas reikalauja šiltuoju sezonu, to nereikėtų pamiršt ir žiemą. Vanduo organizmui labai svarbus visais metų laikais. Kai šalta, geriama daug arbatų, karštos kavos ar kitų karštų gėrimų, tačiau nereikia pamiršti ir tiesiog paprasto vandens. Jį paskaninti galima citrina, jei labai šalta, vanduo gali būti šiltas. Svarbu, jog būtų gaunama pakankamai drėgmės.
 • Natūralios, drėkinamosios kaukės. Natūralūs produktai visuomet naudingi, rekomenduojama pasigaminti veido kaukių, kurios saugos odą net šalčiausiu metu. Natūraliais drėkikliais laikomas medus, natūralus jogurtas, bananai, alijošius, avokadas, alyvuogių aliejus, kokosų aliejus. Sumaišykite mėgiamus produktus ir palaikykite juos ant odos bent 15 minučių.

Nėra šimtaprocentinės apsaugos, tačiau suderinus visus anksčiau minėtus dalykus ir intensyvią priežiūrą, oda tikrai taps sveikesnė, apsaugota ir praras mažiau drėgmės. Tereikia nepamiršti ja pasirūpinti. Tam reikia visai nedaug, vos kelėtos minučių per dieną. Atliekant visas procedūras ir intensyviai drėkinant odą, galėsite pamiršti apie nemalonų odos tempimo jausmą.

Oda

Oda, tai vienas svarbiausių aspektų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Visos nori švytinčios, lygios ir gražios odos. Tačiau ar pakankamai ja rūpinamasi? Dažnai nelieka laiko net būtiniausioms procedūroms, o ką jau kalbėti apie odos lepinimą ir panašiai. Odos priežiūra labai svarbi, tinkamai ja rūpinantis galima išvengti įvairių odos ligų, netgi odos vėžio, taip pat išsausėjimo, galima sulėtinti odos senėjimo procesus ir kt.

Oda rūpintis ir ją saugoti yra būtina. Juk oda atlieka svarbiausią funkcija, ji saugo mūsų kūną. Taigi, turime saugoti ir ją. Visai nebūtina odos priežiūrai skirti marias laiko, pakanka vos kelėto minučių ir odos puoselėjimo ritualai tampa įprasti, kaip ir dantų valymasis. Žemiau pateikiami keletas būdų, padėsiančių tinkamai pasirūpinti savo oda ir apsaugoti ją nuo įvairių aplinkos veiksnių.

 • Apsauga nuo saulės. Daugybę kartų teko girdėti, jog odą apsaugoti nuo saulės būtina. Tai lemia keletas veiksnių, UV spinduliai, gali pridaryti nemenkos žalos. Pirmiausiai jie gali sukelti odos vėžį, skatinti raukšlių, senatvinių dėmių, strazdanų atsiradimą, bei pakeisti odos spalvą. Neveltui nuolat kartojama, jog būtina naudoti apsaugines priemones. Jos gali padėti apsisaugoti nuo šių veiksnių ir išlaikyti odą gražią ir gyvybingą. Be apsauginių priemonių, patariama dėvėti skrybėlę, ilgai nebūti saulėje, nuolat drėkinti odą. Taip pat, nevertėtų piktnaudžiauti ir soliariumais, jie taip pat kenkia odai ir laikui bėgant oda atrodo labai prastai.
 • Sustiprinta asmeninė apsauga. Odą veikia bakterijos ir mikrobai, jų išvengti gana sunku. Tačiau kartais kai kurių bakterijų ar galimų mikrobų išvengti gana paprasta. Tereikia atidžiai stebėti savo daiktus, taip pat kas liečiasi prie jūsų odos ir ką liečiate jūs. Moterys mėgsta savo lūpų dažais ar balzamais dalintis su draugėmis. Vis dėlto, to daryti nerekomenduojama, reikia išsaugoti asmeninę erdvę. Taip išvengiama nepageidaujamų ligų. Taip pat nerekomenduojama dažnai liesti veido rankomis, ant jų nuolat kaupiasi bakterijos ir mikrobai, todėl liečiant veidą, jos perkeliamos ir ten. Net ir dažnas rankų plovimas ne visiškai apsaugo nuo bakterijų ir mikrobų.
 • Drėkinimas. Nors tai kartojama gana dažnai, tačiau vanduo yra būtinas. Jis svarbus ne tik odai, tačiau ir visam kūnui. Norint išsaugoti odos švytėjimą ir apsaugoti ją nuo išsausėjimo, reikia išgerti pakankamai vandens. Taip pat būtina odą drėkinti ir kitomis priemonėmis, tokiomis kaip drėkinamieji kremai, losjonai ir kt. Tik pakankamai sudrėkinta oda atrodys gyvybingai ir sveikai.
 • Švara. Būtina prausti odą, kruopščiai nuvalyti makiažą, naudoti prausiklius. Dažnai po dienos darbų arba vakarėlių, nėra jėgų nusivalyti makiažą, tačiau miegoti nenusivalius makiažo, nerekomenduojama. Žinoma, kad ir kaip tai svarbu, ne visuomet pavyksta laikytis visų taisyklių. Būtent dėl to, odą reikia palepinti valančiomis kaukėmis, šveitiklaiais, prausikliais. Retkarčiais rekomenduojama pamasažuoti veido odą, taip pat teigiamai odą veikia ir viso kūno masažai. Naudojant šveitiklius, rekomenduojama jų netrinti labai stipriai, kad oda nebūtų sudirginta.

Odos apsauga labai svarbi. Graži ir spindinti oda yra svarbus gražios ir pasitikinčios savimi moters bruožas. Ne visuomet yra pakankamai laiko įvairioms procedūroms, tačiau kartais jos trunka visai neilgai. Todėl, reguliariai rūpinantis savo oda ir atliekant būtiniausias procedūras, bei naudojant būtiniausias priemones, oda atrodys spindinti, sveika, gyvybinga ir jaunatviška. Oda, tai lyg moters vizitinė kortelė, todėl ja rūpintis ypač svarbu. Beje, vyrai taip pat neturėtų pamiršti rūpintis oda, nes moterims patinka, kuomet vyrai gali pasigirti ne tik materialiais dalykais, tačiau ir švara. Švara ir malonus kvapas lygiai taip pat svarbūs kaip ir visi kiti dalykai.

Oda