Kategorija: Nagai

Rankos, viena tų vietų, kur kreipiamas dėmesys vos susitikus. Žinoma, vyrams tai nėra labai aktualus dalykas, tačiau moterys visuomet pastebi nepriekaištingai sutvarkytus nagučius. Tvarkingi ir sveiki nagai, gali nemažai pasakyti apie žmogų. Sveikus ir tvirtus nagus turi toli gražu ne visos merginos ir moterys. Šiandien ilgus nagus galima turėti greitai ir be didelių pastangų, tačiau, visuomet norisi, jog nagai augtų natūraliai. Tokių būdu sutaupoma pinigų ir laiko, praleisto grožio salone, darantis manikiūrą ir įvairias nagų priauginimo procedūras.

Dažnai susiduriama su problema, kuomet nagai lūžinėja, skilinėja, yra labai silpni, taip pat sluoksniuojasi ir labai lėtai auga. Tai lemia daugybė priežasčių. Nagai gali išduoti ir įvairias ligas, todėl labai svarbu jais rūpintis. Žinoma, rūpintis reikia ne tik nagais, tačiau ir visu kūnu. Nagus galima stiprinti įvairiais vitaminais, kremais, stiprinamaisiais aliejais ir panašiai. Rinka pripildyta įvairiausiomis priemonėmis. Deja, priemonės gana brangios, tačiau ne visuomet veiksmingos. Laimė, jog ir namų sąlygomis, bei natūraliomis priemonėmis galima sustiprinti nagus ir skatinti jų augimą. Žinoma, tam reikia kantrybės ir laiko, tačiau nagai išties sustiprėja ir vėl puošia rankas. Štai keletas patarimų, kurie padės pasirūpinti savo silpnais, praradusiais spalvą ir lūžinėjančiais nagais.

  • Alyvuogių aliejus. Alyvuogių aliejus, puiki ir universali priemonė, tinkanti tiek puoselėjant grožį, tiek gaminant maistą. Alyvuogių aliejus puikiai drėkina ir pamaitina nagus. Taip pat sustiprina pažeistas nagų odeles, bei stiprina pačius nagus. Tereikia alyvuogių aliejų įmasažuoti į nagus ir palaikyti bent 10 minučių. Paskui nagus nuplauti šiltu vandeniu. Procedūrą galima pakartoti keletą kartų per dieną.
  • Arbatmedžio aliejus. Natūralūs aliejai, tikra gamtos dovana. Jais galima gydyti, naudoti įvairiems masažams, grožio kaukėms ir panašiai. Tai itin plataus panaudojimo priemonės. Arbatmedžio aliejus yra dar viena natūrali priemonė, stiprinanti pažeistus nagus. Dėl savo antiseptinių savybių, tai puiki priemonė, padedanti išvengti grybelinių infekcijų, kurios yra gana dažna silpnų nagų priežastis. Be to, šis aliejus padeda atstatyti įprastą nagų spalvą. Naudojimas labai paprastas, tereikia į dubenį su šiltu vandeniu įlašinti keletą lašų arbatmedžio aliejaus, ir tokioje vonelėje panardinus rankas, palaikyti jas apie 3-4 min. Tokias voneles galima pasidaryti keletą kartų per savaitę.
  • Žalioji arbata. Žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai padeda atstatyti trupančius, lūžinėjančius ir kitaip pažeistus nagus. Be minėtų antioksidantų, žalioji arbata taip pat padeda atstatyti įprastą nagų spalvą, kuomet nagai jau būna pageltę. Reikia pasidaryti žaliosios arbatos vonelę ir joje reguliariai mirkyti rankas. Rankas rekomenduojama laikyti vonelėje maždaug 15 min.
  • Obuolių sidro actas. Jis pasižymi įvairiomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kalcis, magnis, kalis bei geležis, kurie būtini sveikiems ir tvirtiems nagams. Tuo pačiu, acte esanti rūgštis, padeda kovoti su grybelinėmis infekcijomis. Rekomenduojama taip pat pasidaryti obuolių acto voneles. Lygiomis dalimis įpilti vandens ir obuolių sidro acto, viską išmaišyti ir tokioje vonelėje maždaug 15 minučių palaikyti rankas. Tokias procedūras reikėtų kartoti kasdien, maždaug dvi savaites.

Atliekant anksčiau minėtas procedūras ir palepinant nagus aliejais, vitaminais, bei derinant sveiką mitybą, nagų būklė akivaizdžiai pagerės. Taip pat, rekomenduojama leisti nagams pailsėti nuo nagų lako. Jei nuolat nagai padengiami nagų laku, jie praranda spalvą ir tampa gelsvi, o kartais netgi pažeisti. Būtent dėl to, jei tik yra galimybė, leiskite nagams pailsėti ir palikite juos bent kelioms dienoms nenulakuotus. Be minėtų preparatų, dar galima gerti vitaminus ir kitas nagų augimą skatinančias priemones, tačiau verta atminti, jog natūralios priemonės paprastai būna efektyviausios. Nuolat rūpinantis nagais ir naudojant minėtas priemones, nagų būklė pagerės ir vėl bus galima džiaugtis sveikais, gražiais ir netgi norimo ilgio nagais.

Nagai