Kaip kovoti su augančiomis maisto kainomis?

Maistas mums yra gyvybiškai svarbus, todėl kasdien turime gauti įvairių maistinių medžiagų ir mineralų, kad būtume sveiki ir stiprūs. Lygiai taip pat, maistas suryja didžiąją dalį mūsų pajamų, nes maisto produktų kainos vis kyla. Kaip su tuo kovoti? Kaip tvarkytis su turimu biudžetu ir neišleisti per daug? Deja, kainų kilimas priklauso ne nuo mūsų. Tai lemia ne tik politiniai veiksniai tačiau taip pat ir didėjančios logistikos paslaugų kainos, degalų kainos, ekonominiai veiksniai ir pan. Ką galime padaryti? Dėl kainų mažėjimo vargu ar galime ką nors padaryti, tačiau galime susitvarkyti su turimais finansais ir maistui neišleisti per daug.

Prekių sąrašas

Dažnai tokius sąrašus turi vyrai, kad nepamirštų kiek ir kokių produktų nupirkti. Taip pat, tokius sąrašus pamename iš vaikystės, kuomet mamos surašydavo ką reikia nupirkti. Reikiamų prekių sąrašas yra labai naudingas ir efektyvus dalykas. Turint sąrašą, lengviau atsispirsime pagundai įsigyti nereikalingų produktų, kurie tik padidina išlaidas. Svarbu susirašyti visus reikalingus produktus, kad būtų galima neiti apsipirkti bent keletą dienų. Taip sutaupome ne tik savo laiko, bet dažai ir pinigų, nes atėję nusipirkti vos vieno produkto, dažnai išeiname su pilnu krepšiu. Turėdami aiškų sąrašą, įsigysime tik tai kas yra būtina.

Savaitės planas

Kai kurie susidėlioja savaitės meniu, taip palengvindami apsipirkinėjimą. Be to, turint aiškų savaitės meniu, susidėliojame pirkinius taip, jog visų produktų pakaktų norimiems patiekalams paruošti. Išties, toks plano susidarymas padeda nemažai sutaupyti. Perkami tikslūs produktai, reikalingi vienam ar kitam patiekalui, todėl galime būti tikri, kad produktai neliks nesuvartoti ir jų nereikės išmesti. Turint savaitės meniu, galima teisingai planuoti savo mitybą ir maitintis sveikiau, tai padeda jaustis žvaliau, turime daugiau energijos.

Didesni kiekiai

Žinant tikslų produktų sąrašą, rekomenduojame pirkti didesnius kiekius, nes dažnai daugiau yra pigiau, bent jau taip linksniuoja reklaminės akcijos. Tiesa, kartais didesni kiekiai visai nereikalingi, nepavyksta suvartoti visko, todėl tenka išmesti tam tikrus nesunaudotus produktus, nes baigiasi jų galiojimo laikas. Visgi, žinant, jog vienų ar kitų produktų reikės daugiau, rekomenduojama imti didesnes pakuotes, ypač jei tai ilgai negendantys produktai. Reikia nepamiršti ir to, kad didesni kiekiai reikalauja daugiau vietos, todėl jei virtuvė nėra didelė, verčiau rinktis mažesnius kiekius, kuriuos tikrai suvartosite, o jiems pasibaigus galėsite įsigyti dar.

Būdami alkani perkame daugiau

Verčiau neiti apsipirkti tada kai esame alkani. Mūsų akys mato produktus, todėl atrodo, kad norime visko. Tokiais atvejais, prisiperkame akivaizdžiai per daug prekių, kurių vėliau nesuvartojame, tačiau joms išleidžiame nemažai pinigų. Norint išleisti mažiau, verčiau pirmiausia pavalgyti ir tik tada eiti apsipirkti, na o jei ketinate ruošti pietus ar vakarienę ir apsipirkti einate alkani, tuomet verčiau apsipirkti eikite su produktų sąrašu .

Maisto produktai yra tos prekės, kurios būtinos ir neišvengiamos, todėl bet kuriuo atveju, turime nusistatyti savo biudžetą būtent maistui. Net ir kylant maisto kainoms, nevertėtų rinktis pigiausių produktų, nes jie nėra maistingi ir nežinome iš kokių medžiagų jie gaminami. Todėl, norint apsaugoti save, verčiau palaukti įvairių akcijų ir tik tuomet įsigyti geresnės kokybės produktus pigiau. Akcijų metu, galima rasti gana gerų pasiūlymų ir sutaupyti nemažai pinigų, tačiau reikia būti akyliems, kartais akcijos tai tik akių dūmimas ir prekės kainuoja tiek pat ar net brangiau nei jos kainuoja įprastai. Todėl neapsigaukite. Na, o pasikliaujant minėtais patarimais, apsilankymas parduotuvėje neturėtų būti itin nedraugiškas piniginei.