Eteriniai aliejai – aknei gydyti

Dauguma žmonių su akne kovoja ne tik paauglystėje. Deja šis nemalonus dalykas persekioja daugelį net ir perkopus pilnametystę. Priežasčių, sukeliančių spuoguotumą yra gana nemažai, be to, tai labai priklauso nuo organizmo, odos tipo, mitybos, genų ir kitų dalykų. Yra begalė priemonių padedančių kovoti su šia problema, tačiau toli gražu ne visos priemonės yra efektyvios. Vis dėlto, nors spuogai atrodo tikrai nepatraukliai ir sukelia daug problemų, tai ženklas, jog savimi rūpinamės per mažai.

Daugelis merginų ir vaikinų, savo išvaizdai skiria tikrai daug dėmesio, tačiau spuogų atsikratyti vis tiek nepavyksta. Tokiu atveju, reikia ieškoti kitų būdų, kurie galėtų padėti atsikratyti šios problemos. Ne kartą yra girdėta, jog geriausios priemonės slypi gamtoje ir yra natūralios, taigi pirmiausia reikėtų išmėginti būtent natūralias priemones, o dar tiksliau, natūralius eterinius aliejus. Eteriniai aliejai turi kur kas daugiau gerų savybių nei atrodo. Žinoma, eterinius aliejus reikia rinktis atsakingai ir prisiminti, kad norint atsikratyti spuogų veido srityje, reikia naudoti tik kokybiškus aliejus, kurie nepakenktų odai. Efektyviausi aliejai, padedantys gydyti aknę yra:

Arbatmedžio aliejus. Šis aliejus puikiai tinka aknė gydymui, nes turi antibakterinių savybių. Tai priemonė, pasižyminti priešuždegiminiu bei priešgrybeliniu poveikiu. Sumažinimas patinimas, bei pašalinamos bakterijos, sukeliančios spuogus. Arbatmedžio aliejus gana stipri priemonė, todėl patariama jį skiesti su simondsijų aliejumi ir užtepti ant probleminės vietos.

Levandų aliejus. Levandų eterinis aliejus, mėgiamas ne tik dėl to, jog padeda kovoti su akne, bet ir dėl kitų puikių savybių bei malonaus aromato. Levandų aliejus mažina skausmą, bei taip pat kaip ir arbatmedžio aliejus, pasižymi antibakteriniu poveikiu. Levandų aliejus gali šiek tiek sausinti odą, todėl rekomenduojama, kelis lašus aliejaus įlašinti į veido drėkiklį, ir tokiu mišiniu palepinti odą.

Raudonėlių aliejus. Tai dar vienas aliejus, kuris puikiai veikia naudojamas su kitais eteriniais aliejais. Galima naudoti ir vieną patį, tačiau nedideliais kiekiais, priešingu atveju jis gali sudirginti odą. Kelis lašus raudonėlių aliejaus galima įlašinti į įprastini losjoną.

Citrinų aliejus. Padeda pašalinti esamus spuogelius pakankamai greitai, bei atstato natūralų odos balansą. Užtepus ant odos citrinų aliejaus, patartina vengti saulės, taip apsisaugosite nuo odos blukimo.

Kokosų aliejus. Kokosų aliejus, tai stebuklinga priemonė, gelbstinti įvairiose situacijose. Spuogeliai – ne išimtis. Tereikia patepti spuogelį arba probleminę odos sritį aliejumi ir palaikyti. Jei oda linkusi į riebumą, tuomet aliejų reikia naudoti saikingai.

Nors eteriniai aliejai paprastai naudojami ne Agnei gydyti, šiai problemai jie taip pat puikiai tinka. Žinoma, reikia įsitikinti, jog nesate alergiški vieniems ar kitiems aliejams. Savo oda reikia rūpintis nuolat, be to, reikia derinti mitybą ir gerti daug vandens. Būtent teisinga mityba yra vienas iš pagrindinių būdų, padedančių kovoti su spuogais. Nors tai girdėta jau daug kartų, visgi reikia savo racione nuolat turėti daržovių, vaisių, žuvies. Vengti saldumynų, angliavandenių, greito maisto produktų. Būtina nepamiršti vandens, geriant pakankamai vandens, odai neleidžiama išsausėti, todėl oda spindi ir atrodo sveikai. Eteriniai aliejai taip pat prisideda prie odos bei grožio puoselėjimo, todėl, net jei prieš tai apie eterinius aliejus buvote kitokios nuomonės, vertėtų juos išmėginti būtent spuogeliams gydyti. Na, o jei minėtos priemonės bei sveika mityba nepadeda pasiekti norimų rezultatų ir visam laikui atsikratyti spuogų, tuomet rekomenduojama konsultuotis su dermatologu ir ieškoti kitų šios problemos sprendimo būdų.

Informacija parengta bendradarbiaujant su http://alfalainaa.fi/